Hakkımızda

Neşeli ayaklar; çocukların toplumsal ve duyusal gelişimlerini destekleyerek gelecek yaşamlarında başkalarına, çevrelerine, kendilerine saygı duyan, sorumluluk sahibi, en önemlisi mutlu ve öğrenmeye meraklı bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiş bir okul öncesi eğitim kurumudur.

Her çocuk, kendine özgü bir gelişime sahip, bireysel bir kişiliktir; başarılı bir eğitim için, bu gelişim basamaklarını bilmek ve dikkate almak gerekir. Çocuğun 0-2 yaş arası; bağımlılığından kurtulması, yürümesi, konuşması, tuvalet eğitimine hazırlanması, duygularını kontrol etmeyi öğrenmesi, strese karşı dayanıklılık kazanması gibi önemli aşamaların kavşak noktalarıdır.

Çocuğun ihtiyacı olan eğitim, yaşın büyümesiyle beraber değişiklik gösterir ve değişir. Bebekliğinde ebeveyne ihtiyacı olan çocuk, yaş ilerledikçe arkadaşa ve öğrenmeye acıkmaya başlar.

Bebeklikten çocukluğa geçişte; çocuğun evi yetersiz bulmaya başlaması, iletişim kurma isteği, büyük ve küçük motor becerileri (kaslarını) kullanmak ve geliştirmek için istek duymaya başlamıştır. Çünkü artık deneyerek, uygulayarak kendini ortaya koymak istemektedir.

İşte bu aşamada temel becerileri kazanmış, kendini ifade eden, uyaranlar karşısında merak eden, araştıran, sorgulayan, bilgiye istekli, bilgiyi alan ve kullanan, kendiyle ve çevresiyle barışık, özgüveni gelişmiş çocuklar yetiştirebilmek için okul öncesi eğitim kurumları çocukların ihtiyacı olan fiziksel, bilişsel, sosyal ve kültürel desteği verir.

Daha etkin bir öğrenme süreci için; eğitimin amaçlarının ve yöntemlerinin, aile ile okul tarafından ortaklaşa yürütülmesi çok önemlidir, bu sebeple çocuklarımızın aile ile birlikte takibi ve her iki taraftan tespit edilen sorunların işbirliği ile kolaylıkla çözümleyebileceğimize inanıyoruz.


Mutlu ve sağlıklı bir eğitim dönemi geçirmek ümidiyle...


DİLEK GÜNAYDIN GÜRLER
Kurucu MüdürKüçük Hanımlar, Küçük Beyler

Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız.
Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizlersiniz.
Kendinizin ne kadar önemli , değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.  

Atatürk İmzası
Tüm hakları saklıdır. Neşeli Ayaklar ® - 2020 ©